Наша установа

Будинок дитячої творчості є багатопрофільним закладом позашкільної освіти, що працює в таких напрямах: художньо-естетичний, декоративно-ужиткове мистецтво, фізкультурно-спортивний, гуманітарний, військово-патріотичний. Метою роботи БДТ є формування пізнавальної, соціальної, творчої, практичної та ін. компетентностей та всебічний розвиток дітей та молоді. В закладі працює 33 гуртки, в яких навчаються 1132 здобувача освіти. Вихованці, що здобули відповідні знання, навички та вміння, передбачені навчальними програмами гуртків та склали кваліфікаційний залік, отримують Свідоцтво про позашкільну освіту. Освітню діяльніяльність здійснює професійний творчий колектив, у складі якого є: заслужений тренер України, майстер спорту, 2 атестованих майстри НСМНМУ, 4 керівники гуртків-методисти. В БДТ працює Зразковий художній колектив «Петриківський розпис». Вихованці гуртків є активними учасниками та переможцями конкурсів, фестивалів, змагань та виставок різних рівнів.

Історія виникнення закладу

01.07.1987 року за рішенням виконкому Дніпродзержинської міської ради народних депутатів №205 від 10.06.1987року був відкритий «Будинок піонерів і школярів» за адресою проспект Перемоги 50років СРСР, 1г, як осередок навчання та дозвілля дітей.  Приміщення знаходилось на першому поверсі житлового будинку – 4 кімнати. З 01.09.1987року почали працювати 5 відділів у таких напрямках: художній, масово-політичний, технічної творчості, естетика побуту, спортивно-туристичний.   З 01.07.1987року директором працювала Чихута Світлана Олексіївна.

У закладі працювало 26 керівників гуртків, 82 групи, було охоплено 1252 ди-тини. В 80-ті роки набув популярності дитячий туризм, осередком якого  став туристичний гурток Будинку піонерів і школярів,під керівництвом Юршевич Н.Я Діти гуртка побували у багатьох цікавих місцях країни. Гуртки, які працювали в Будинку піонерів і школярів користувались попитом серед школярів. Діти приймали участь у всіх заходах міста та Дніпровського району. Дитячий хор під керівництвом Йолкіна Н.Н. та танцювальний гурток під керівництвом Лернер І.А. приймали участь у всіх святкових концертах.

З 18.07.1990 року була призначена директором Назаренко Валентина Іванівна.  В 1991році Будинок піонерів і школярів був перейменований у «Будинок дитячої творчості» і був перепрофільований. З цього часу стрімко розширюється мережа гуртків. Замість гуртків піонерського напрямку з’явилися гуртки народно-прикладної творчості. В ці роки популяризується вивчення української народної творчості, звичаїв, обрядів, пісень, побуту. Особливо значних творчих успіхів в цей період досягли вихованці гуртка «Петриківський розпис» керівник Панібудьласка Н.О., роботи яких приймали участь і здобули нагороди на обласних і республіканських конкурсах.

З 1 листопада 2016 року по теперішній час  на посаді директора  в комунальному   закладі «Будинок дитячої творчості» Кам’янської міської ради працює Прозоров Олександр Олександрович. Має вищу педагогічну освіту за спеціальністю «викладач фізичного виховання  і спорту». Олександр Олександрович за період роботи в БДТ показав себе ефективним адміністратором та організатором, умілим педагогом. Має відмінну науково-теоретичну та методичну підготовку, виявляє високий рівень професіоналізму, володіє інноваційними методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює в професійному середовищі, уміє продукувати оригінальні, інноваційні ідеї, постійно вносить пропозиції  та дає рекомендації колегам  щодо  вдосконалення  методик  викладання, упровадження  сучасних   інформаційно-комунікаційних технологій.

Внаслідок компетентності та творчого підходу до справи Прозоров О.О.забезпечує вміле,висококваліфіковане управлінн яосвітнім процесом,контрольно-аналітичною діяльністю. Під час контролюосвітнього процесу забезпечує розумне поєднання інструктивних та контролюючих методичних функцій, надає методичну допомогу  керівникам гуртків.

З метою співпраці з батьками, залучення дітей до гуртків БДТ та пропаганди діяльності закладу він постійно викладає інформацію у освітньо-інформаційному просторі, виступає на батьківських зборах у ЗЗСО № 21, 29, 30, гімназії 39. Завдяки плідній співпраці директора з батьківським комітетом та благодійниками  зміцнюється матеріальна база БДТ.

Постійно самовдосконалюється як в мистецтві управління, так і у намаганні поглибити свої знання з психології, педагогіки,сучасних інформаційних технологій.

Олександр Олександрович дотримується в роботі дисципліни, вдало делегує повноваження, розподіляє відповідальність між всіма членами в колективі. Забезпечує здорові та безпечні умови праці, навчання, виховання.  Користується авторитетом та повагою серед учнів, батьків, працівників БДТ.

З моменту заснування колектив Будинку дитячої творчості завжди проводив гурткову та масову роботу: календарні та народні свята, виставки дитячих робіт, новорічні вистави, ігрові програми для дітей лівобережжя. Яскравими та захоплюючими були і є новорічні та різдвяні свята у кінотеатрі «Мир».

Користувається популярністю вокально-інструментальний ансамбль під керівництвом Козака Б.А., який збирає аншлаги під час методичних виїздів на базах шкіл, концертних майданчиках міста.

Будинок дитячої творчості тісно співпрацює з громадськими організаціями. Традиційним стало оформлення виставок дитячих робіт, проведення концертних програм наших вихованців до свят, які проводилися у лівобережному парку та на мікрорайонах.